Home Office v době Covidové

Aktualizace: 2. lis 2020

Práce z domova a jak ji zvládnout.


Stále aktuálnějším tématem v době ´´Covidové´´ se stává takzvaný Home Office,

neboli práce z domova.

Většina z nás toto opatření na jeho začátku uvítala s vidinou pohodlnějšího výkonu svých pracovních povinností z domova, nicméně už po uplynutí prvních dnů se dostavila ztráta produktivity a kvality odvedené práce.Co je nejčastější příčinou klesající kvality práce když pracujete doma

a jak se tomuto poklesu vyhnout?


Práce z domova přináší řadu zdánlivých výhod jako jsou například pohodlnější pracovní prostředí, více času tráveného s blízkými, žádné dojíždění a s ním spojený stres a v neposlední řadě také odpadá nutnost každodenního oblékání pracovního oblečení.


Nicméně tyto zdánlivé výhody jsou ve skutečnosti pomalou, ale jistou cestou ke klesající produktivitě a kvalitě Vaší práce.

Pohodlné pracoviště je pro nás sice příjemnější, ale co si budeme nalhávat. S rostoucím pohodlím roste i naše lenost. Trávit více času s blízkými je také bezesporu skvělá věc,

ale když pracujete tak se musíte věnovat práci a v tomto duchu můžeme pokračovat do nekonečna.

Zdá se tedy, že jedinou opravdovou výhodou zůstává dojíždění do práce, které Vám díky Home Office odpadá.


Naše rady jak si udržet vysoké pracovní výsledky i při Home Office jsou jednoduché.

  1. Nepracujte v teplácích, spodním prádle, županu nebo v jiném domácím oblečení, které vyvolává až moc velký pocit pohodlí. Jednoduše se pokaždé oblékněte jako do práce a začněte pracovat. Nebo si na sebe oblékněte nějaké oblečení ve kterém se cítíte pohodlně, ale zároveň takové ve kterém můžete vyrazit na schůzku s klientem, nebo obchodním partnerem.

  2. Vybudujte si pracovní místo, nebo v lepším případě pracovnu, kde se budete práci věnovat bez zbytečného rozptylování svého okolí. Pomůže Vám to lépe se na práci soustředit a tím pádem bude i kvalita Vámi odvedené práce vyšší, než když budete každou chvíli okřikovat své ratolesti.

  3. Stanovte si přesně pracovní dobu a tu dodržujte. Pokud totiž budete pracovat jeden den hodinu, další den dvě hodiny, další den dvacet minut a tak dále, ne-jen že si rozhodíte harmonogram, ale také se může stát, že přijde den, kdy budete muset pracovat 15 hodin. A takových dnů bude postupem času víc a víc. Jednoduše proto, že nebudete stíhat odvést celý rozsah prací, který Vám byl určen.

Tyto 3 jednoduché body Vám pomohou při práci z domova bez ohledu na to zda pracujete jako makléř, poradce, prodejce, nebo v jakémkoliv jiném oboru. Pokud jsme Vám tímto článkem pomohli jsme velice rádi. Pokud ne, potom děláte něco špatně a patříte do skupiny lidí, pro které Home Office není tím pravým řešením.
43 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

© 2020 LifeStyle Services

  • Facebook - Bílý kruh
  • Instagram - Bílý kruh

Akceptujeme alternativní platební metody